ورود کاربران >>


لیست مجموعه ها

آنلاین

سر خبر ها

 

آیا می‌توانیم تا ابد زندگی کنیم؟

نام مجموعه : جهشی در علم


زندگی جادوان، رویای نوع بشر است. اما به نظر می‌رسد حیات برای مرگ برنامه‌ریزی شده است.
ستاره‌ها به دنیا آمده، بالغ شده و می‌میرند. خورشید ما نیز چنین فرجامی خواهد داشت. ما انسان‌ها می‌دانیم که دوران زندگی‌مان بر روی زمین روزی به پایان خواهد رسید.
به نظر می‌رسد تمامی اجسام موجود در کیهان، مرگ و فساد را تجربه خواهند کرد. اما اگر زندگی، بی‌پایان بود چه؟
اگر هرگز مجبور نمی‌شدیم با خانواده و عزیزان خود خداحافظی کنیم، چه؟
حالا با پیشرفت‌های خارق‌العاده‌ای که در زیست‌شناسی، عصب‌شناسی و مکانیک کوانتومی اتفاق افتاده، این احتمال وجود دارد که جاودانگی در دسترس ما باشد.
بهترین دانشمندان دنیا در حال درگیر شدن با سرنوشت ظاهراً اجتناب‌ناپذیر ما یعنی مرگ بوده و به دنبال پیدا کردن راه‌هایی برای هدیه کردن زندگی جاودان به ما هستند.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

دسيسه‌ی داوینچیکارهای لئوناردو داوینچی که بازه‌ی گسترده‌ای از موضوعات را دربرمی‌گیرد، هنوز هم پس از گذشت حدود ۵۰۰ سال از مرگ او، در پیشرفت علم، تکنولوژی، داروسازی،، هنر و چندین رشته‌ی دیگر موثر است. آیا او تنها یک مرد دارای هوش و قوه‌ی تخیل بالا بوده است؟ یا اینکه نبوغ او ریشه‌های دیگری دارد؟

"داوینچی" پیش از آغاز تاثیرگذاری بر پیشرفت بشر، به طرز مرموزی در حدود دو سال، از اسناد تاریخی محو شده است. او پس از بازگشت، بهترین کارهای هنری، مهندسی و علمی خود را عرضه کرد. برخی از طراحی‌های او در حوزه‌های هوانوردی و مهندسی مکانیک به قدری پیشرفته بودند که پیاده سازیشان، نیاز به گذشت صدها سال زمان داشت.

آیا ممکن است ناپدید شدن عجیب داوینچی، به نبوغ شگفت آور او مرتبط باشد؟ آیا او شاهد دستاوردهای بزرگ تکنولوژیک بوده و دانشی پیشرفته را از منبعی ماورائی دریافت کرده است؟ آیا او تنها در حال طراحی اختراعاتی از آینده بوده که از نزدیک آن‌ها را مشاهده کرده بود؟ پاسخ این پرسش ممکن است در مقابل دیدگان ما و در لبخند یک نقاشی ۵۰۰ ساله نهفته باشد.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

برترین‌های دنیای جنگ افزارهاشگفتی‌های دنیای مدرن وسیع تر می‌شه و با شمارش معکوس شمرده می‌شن.
شگفتی‌های بزرگ نگاهی‌ می‌کنه به بهترین شگفتی‌های دنیای مدرن و برای شما ۱۰ تا از عالی‌ترین‌های بزرگ رو میاره.
در این برنامه، سلاح‌های شگفت‌انگیز.
آن‌ها بهترین دارایی هر انبار مهمات جنگی و بدترین کابوس هر دشمن هستند و ما آن‌ها رو می‌شماریم تا به شگفت‌انگیز‌ترین سلاح‌ها برسیم.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

قسمت ۱

نام مجموعه : خردکنندگان


یک شرکت تولید چوب‌ شومینه در کالیفرنیا، دچار مشکلی جدی شده:
خردکن ساخته شده توسط مجموعه آتش گرفته و کار رو به طور کامل متوقف کرده.
طبیعتا اگر محصولی نباشه، از مشتری هم خبری نیست و دیگه شرکتی هم درکار نخواهد بود.
تیم "شرد" باید یک دستگاه خردکن جدید، طی مدت فقط دو روز تولید کنه: یعنی کوتاه‌ترین ضرب العجلی که تا به حال برای تولید داشتن. کار، بسیار مشکل خواهد بود.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

سرویس امنیت دیپلماتیک

نام مجموعه : رازهای نیروهای ویژه


آن‌ها خط مقدم دیپلماسی ایالات متحده هستند:
مامورین ویژه‌ی امنیتی وزارت امور خارجه، موسوم به نیروهای امنیت دیپلماتیک.
در این برنامه این واحد مخفی را مورد بررسی قرار داده، از رازهائی که پیش از این هرگز برای عموم بازگو نشده‌اند، آگاه خواهیم شد.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

پانتانالفضای گسترده و بکر بخش مرکزی آمریکای جنوبی، بزرگترین تالاب دنیا را در خود جای داده است. اما این یک مرداب معمولی نیست. این منطقه هرساله سیل‌های بزرگ و سپس خشکسالی شدیدی را تجربه می‌کند. گرچه کنار آمدن با این شرایط برای انسان‌ها مشکل است، اما "پانتانال" مجموعه‌ای بزرگ از حیوانات را در خود جای داده و در این زمینه، حتی می‌تواند با حیات وحش شگفت آور آفریقا هم رقابت کند.

با شروع فصل خشک، سوسمارهای آمریکایی برای تولید مثل و شکار گردهم آمده و بزرگترین جامعه‌ی خزندگان در کره‌ی زمین را به وجود می‌آورند. سمورهای دریائی بزرگ کمیاب هم به این منطقه پناه آورده و به صورت گروهی، مسیرهای آبی را درمی‌نوردند. با توجه به منابع گسترده‌ی غذائی موجود، پلنگ های این منطقه هم تبدیل به بزرگترین جمعیت موجود در آمریکای لاتین شده‌اند.
گروه‌های باقی مانده از سرخپوست‌های "بورورو" طی میهمانی‌های ماهیگیری دور هم جمع شده و با استفاده از تکنیک‌های قدیمی، از منابع غنی "پانتانال" استفاده می‌کنند. با شروع بارش‌ها، "پانتانال" زیر ۵ متر آب فرو رفته و "فوز دو ایگوآکو"، یکی از بزرگترین آبشارهای دنیا، منظره‌ای فوق‌العاده زیبا را به وجود می‌آورد.

انسان‌ها هرگز موفق به رام کردن این طبیعت وحشی نشده‌اند. سکونت دائمی در این منطقه با توجه به شرایط آب و هوائی، تقریبا غیرممکن است. نتیجه‌ی این مساله، وفور منابع طبیعی و ایجاد شرایطی منحصر به فرد در کل قاره است: یک بهشت وحشی در قلب آمریکای جنوبی.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

بزرگ وبی باک

نام مجموعه : هم‌کلام با خرس‌ها


در شهری که در آن، توریست‌ها و خرس‌ها با هم برخورد می‌کنند، حفظ آرامش به عهده‌ی نجواگر خرس‌ها است.

در این قسمت، بزرگترین خرس‌های سیاه به شهر حمله‌ور می‌شوند. این خرس‌های بزرگ مثل ماشین‌هایی مکانیکی، بی‌وقفه غذا خورده، بهترین سکونت‌گاه‌ها و مناطق مناسب برای پیدا کردن غذا را از آن خود کرده و از طرف خرس‌های کوچکتر مورد احترام قرار می‌گیرند.
اما حتی این خرس‌ها هم باید به یکی از ساکنین شهر که در مقابل‌شان می‌ایستد احترام بگذارند: نجواگر خرسها، استیو سیرلز. با هجوم هزاران توریست به شهر، سر استیو شلوغ می‌شود. استیو باید کاری کند که انسانها و خرس‌ها در صلح و آرامش در کنار هم زندگی کنند. اما این کار ساده‌ای نیست چرا که حتی وقتی خرسی بزرگ رفتاری دوستانه دارد، اندازه‌ی بزرگش کافی است تا کسانی که با خرس مواجه می‌شوند را به وحشت بیندازد.

استیو در این فصل، چند خرس محبوب دارد. بیشتر این خرس‌ها آنقدر عمر کرده‌اند تا در سالهای گذشته، درس‌هایی که استیو به آنها داده را فرا بگیرند. اما هر چند وقت یکبار، یک خرس در مقابل استیو می‌ایستد یا برای کسب برتری با او مبارزه می‌کند. در این صورت، حتی یک حرکت اشتباه می‌تواند جان استیو را به خطر بیندازد.
استیو در گشت‌های روزانه‌ی خود با خرسی روبرو می‌شود که باید از محلی نامناسب که برای خوابیدن انتخاب کرده، تخلیه شود. خرس دیگری نیز در نزدیکی یک جشنواره‌ی هنری در یک مجرای سرپوشیده‌ی آب مخفی شده. استیو در مواجهه با خرسی که به شدت مجروح شده مجبور به گرفتن تصمیمی دردناک می‌شود.
استیو همچنین به شکلی غافلگیرکننده با خرسی مواجه می‌شود که از مدت‌ها پیش یکی از خرس‌های محبوب او بوده. در همین حال، استیو خرس غول‌پیکری که در زیر یک خانه خوابیده را عصبانی کرده و با یکی از خطرناک‌ترین پیش‌بینی‌های خود روبرو می‌شود.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

پاول کاستلانو

نام مجموعه : خلافکاران


"بیگ پاول کاستلانو" ریاست خانواده‌ی "گامبینو" را بر عهده داشت:
بزرگترین گروه تبهکاری نیویورک طی دهه‌های ۷۰ و ۸۰.
"کاستلانو" خود را به عنوان یک تاجر شرافتمند معرفی می‌کرد و با ثروتمندان نیویورک رفت و آمد داشت، اما در عین حال، یک عملیات غیرقانونی چند ده میلیون دلاری را مدیریت می‌کرد.
او از عمارت ۳.۵ میلیون دلاری خود در "استیتن آیلند" بر فرآیندهای غیرقانونی ساخت و ساز، توزیع گوشت، پول شویی، پورنوگرافی و بسیاری از موارد دیگر نظارت می‌کرد. اما بسیاری از اعضای "گامبینو" معتقد بودند که "کاستلانو" با پا گذاشتن بر روی شانه‌های رئیس قبلی سازمان، پسر عمو و برادر همسرش، "کارلو گامبینو" خود را به بالاترین پست مجموعه رسانده است.
روابط خویشاوندی و گوشه گیری "کاستلانو"، خانواده‌ی "گامبینو" را به دو بخش متفاوت تقسیم کرد و در نهایت، منجر به سقوطش شد.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

قسمت ۴

نام مجموعه : تیم سوانح


هر بیمار، مجموعه‌ای از چالش‌های جدید پزشکی را همراه با خود می‌آورد و پزشکان اورژانس باید از آموزش‌ها، تجارب و احساسات غریزی خود برای یافتن نشانه‌های بیماری و نجات جان افراد استفاده کنند.
گروه که خود را آماده‌ی رویاروئی با چندین مورد تلفات کرده است، وارد صحنه‌ی تصادف چندین اتومبیل می‌شود. راننده‌ی یکی از اتومبیل‌ها به طرز عجیبی بیهوش شده، در حالی که بدنش هیچ نشانه‌ای از آسیب جدی ندارد.
پس از تصادف یک اتومبیل با عابری پیاده، پزشکان اورژانس مجموعه‌ای از آزمایش‌ها را برای تشخیص علت فراموشی او انجام می‌دهند. مامورین اورژانس با نهایت سرعت، عازم صحنه‌ی یک تیراندازی می‌شوند، البته مشخص می‌شود که ماجرا یک شوخی بوده است.
گروه پزشکی، با از حال رفتن مردی در خیابان، به دنبال یافتن نشانه‌هائی برای تشخیص بیماریش هستند: هرچیزی از کشیدگی عضلات گرفته تا یک حمله‌ ی قلبی کامل. یک کارگر حمل و نقل بیمارستان بالاخره به هوش می‌آید، اما علت مشکلش تبدیل به معمائی برای پزشکان شده است.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

قسمت ۱

نام مجموعه : هم‌کلام با خرس‌ها


در یک شهر تفریحی که محل سکونت انسان‌ها وزیستگاه خرس‌هاست، "هم‌کلام با خرس‌ها" مسئولیت حفظ آرامش محیط را برعهده دارد.
سفری به "ماموت لیکز" در کالیفرنیا.
آشنایی با جامعه‌ای با شرایط منحصر به‌فرد. همزمان با ورود توریست‌های تابستانی به منطقه، خرس‌های سیاه هم که تازه از خواب زمستانی بیدار شده و به شدت مشتاق افزایش وزن هستند، هم سر می‌رسند.
این مستند شامل 2 قسمت بوده و بر روی 2 حلقه DVD ارائه میگردد.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

برو به صفحه  [1] 2 3 ... 263 264 265

دریافت لیست مستندها

خبرنامه

نماد اعتماد

دانلود مستندها

خوش آمدید

سفارش تلفنی

لیست کامل مستندها

عضویت در خبرنامه

سیستم پشتیبانی

تولبار اختصاصی ما

تضمین کیفیت

آنلاین

جعبه گفتگو

سیستم RSS

کلمات کلیدی- key words

Powered By Persian E107 BY Iranscripts.Com Sponsor : MehrHost.Com