ورود کاربران >>


لیست مجموعه ها

آنلاین

سر خبر ها

 

مسافران زمانآئین‌های کهن ستاره‌ای برای احضار قدرت‌های بالاتر. افسانه‌هائی از سفر موجودات فرازمینی در زمان و یک تئوری علمی که رازهای کهکشان را آشکار می‌سازد. آیا ممکن است موجودات فرازمینی نه از فضا، بلکه میهمانانی از آینده باشند؟

"آلبرت انیشتین" در سال ۱۹۳۰ و پس از فرار از آلمان، دنیا را از قدرت نازی‌ها آگاه کرد. اما آیا ممکن است تئوری نسبیت او که می‌گوید زمان و مکان قابل تغییر هستند، امکان سفر در زمان را برای آن‌ها فراهم آورده باشد؟ ماجرای مشاهده‌ی یک شی پرنده‌ی ناشناخته در پنسیلوانیا ممکن است گواهی بر این ادعا باشد.

"آناسازی"ها در "چاکو کنیون" واقع در نیومکزیکو، تمدن خود را در حدود هزار سال پیش با دانشی گسترده از مهندسی، ریاضی و ستاره شناسی بنیان گذاشتند. مطابق افسانه‌ها، این مردم از "مردمان ستاره‌ای" که از زمان‌ها و ابعاد متفاوت احضار می‌شدند، کمک می‌گرفتند. به علاوه، نظریه پردازان سفرهای فضائی باستانی به وجود داستان‌هائی از سفر در زمان در "ماهابهاراتا"، یکی از متون مقدس هندی‌ها و همینطور ماجراهای مذهبی مصر باستان و حتی کتاب مقدس اشاره می‌کنند.

در حال حاضر هم دانشمندان در ایالات متحده و در "سرن" در سوئیس، در تلاش هستند تا بالاخره ثابت کنند که امکان سفر در زمان وجود دارد. آیا ممکن است انسان‌های نسل‌های بعد، همانطور که نظریه پردازان فضانوردان باستانی می‌گویند، توانائی سفر در زمان را پیدا کرده باشند؟ یا شاید هم بیگانگان فرازمینی، راز سفر در زمان و مکان را کشف کرده باشند.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

فرازمینی‌ها چه شکلی‌اند؟

نام مجموعه : جهشی در علم


در سرتاسر کهکشان دنیاهای عجیبی وجود دارد.
بعضی‌هایشان تماما از آب تشکیل شده‌اند و بعضی دیگر مملو از گازهای سمی هستند.
چه موجوداتی می‌توانند در چنین اماکنی زندگی کنند؟
آیا ممکن است آنها شبیه موجودات روی زمین باشند؟

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

چرا انسان صحبت می‌کند؟

نام مجموعه : دانستنی ها


نسل جدیدی از زبان‌شناسان در حال رمزگشایی از رازهای چگونگی و چرایی دست‌یابی ما به توانایی استثنایی صحبت کردن هستند.
برنامه‌ی دانستنیها در این باره تحقیق می‌کند که چرا ما برای صحبت کردن به دنیا می‌آییم.
در سراسر دنیا مردم به بیش از 6هزار زبان مختلف سخن گفته و هر انسان به طور میانگین در زندگی خود ۳۷۰ میلیون کلمه بر زبان می‌آورد. اما منشأ زبان چیست؟ و ما چرا و چگونه صحبت کردن را فرا می‌گیریم؟
دانستنیها به دیدار دکتر سایمن کربی از دانشگاه ادینبورو می‌رود که با استفاده از سبکی از نجوای چینی نشان داده که اگر انسان‌ها را وادار به پذیرش یک زبان ساختگی بیگانه کرد، می‌توان منشأ زبان را شناخته و دریافت که زبان در طول نسل‌ها چگونه تغییر می‌کند.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

هالیوود خور

نام مجموعه : خردکنندگان


در آریزونا، یک دستگاه خردکن غول‌آسا از جنس استیل ضدزنگ در یک کارخانه‌ی ذوب مس، از کار افتاده.
این دستگاه به صورت بیست و چهار ساعته و طی هفت روز هفته، مس ذوب شده و اسید سولفوریک رو خرد می‌کرده، اما حالا اسید به داخلش آسیب رسونده.
هر روز از کارافتادگی دستگاه، معادل از دست رفتن 3.5 میلیون دلار پوله. "لی"، "باب" و بقیه‌ی اعضای گروه "شرد" تحت فشار زیادی قرار دارن و باید هرچه سریع‌تر برای تعمیر دستگاه، وارد رقابتی سخت با زمان بشن.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

ورود غیر مجاز

نام مجموعه : هم‌کلام با خرس‌ها


در شهری که در آن، توریست‌ها و خرس‌ها با هم برخورد می‌کنند، حفظ آرامش به عهده‌ی نجواگر خرس‌ها است.

خرس‌ها در فصل تابستان فقط به فکر غذا خوردن هستند. هدف خرس‌ها این است که تا جای ممکن وزن خود را افزایش دهند تا بتوانند در جریان خواب زمستانی طولانی‌شان دوام بیاورند. در ماموت‌لیکز، در برخی موارد نادر، خرس‌ها به سطل‌های زباله‌، اتومبیل‌ها و حتی خانه‌ها هجوم می‌آورند تا غذای راحت به چنگ آورند. وظیفه‌ی نجواگر خرس‌ها، استیو سیرلز، این است که با استفاده از درمان اجتنابی به خرس‌ها بیاموزد که رفتار بدشان با مجازات همراه خواهد شد.

اما در این فصل، یک خرس مشکل‌ساز می‌شود. خرسی که ده‌ها مورد ورود غیرمجاز را در کارنامه‌ دارد. تمامی تلاش‌های استیو برای متوقف کردن رفتار بد این خرس، با شکست مواجه می‌شود. یک سال پیش، مسئولین شهر این خرس را در فهرست کشتار قرار می‌دهند. یعنی مأمورین انتظامی اجازه داشته‌اند خرس را بکشند. اما خرس ناپدید شده و می‌گریزد. اما خرس، امسال با یک توله به شهر بازگشته و بازگشت او نتایج بسیار بدی دارد.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

اندازه مهم است

نام مجموعه : شگفتی‌های جهان


ابعاد چه تاثیری بر طبیعت زندگی دارند؟
جاذبه و الکترومغناطیس بر تمامی گونه‌های زندگی، از یک تک باکتری گرفته تا درختی ۱۱۰ متری، به روشی متفاوت تاثیر گذار بوده و شکل، حرکت و طول عمر آن گونه را تعیین می‌کنند.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

جان گاتی

نام مجموعه : خلافکاران


"جان جوزف گوتی جونیور"، به عنوان پنجمین فرزند از بین ۱۳ فرزند خانواده، در ۲۷ اکتبر ۱۹۴۰ در "ساوث برانکس" متولد شد. "جان گوتی" از همان جوانی، نام خود را به عنوان رهبر "فالتون راک اوی بویز" که گروهی از تبهکاران جوان بودند، بر سر زبان‌ها انداخت.
او خیلی زود به رهبر گروه "ایست نیویورک کرو" تبدیل شد و پس از کودتائی خشونت بار، ریاست خانواده‌ی "گامبینو" را برعهده گرفت. تمام این رویدادها، "گوتی" را در مسیر تبدیل شدن به یکی از شناخته شده‌ترین شخصیت‌های مافیائی تاریخ قرار داد.
علاقه‌ی شدید "گوتی" به مد، از او شخصیتی جذاب ساخته بود.
ذکاوت خاص او موجب احترام دیگر اعضای مافیا به او بود و تند مزاجیش هم وحشت دیگران را از او درپی داشت.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

کا

نام مجموعه : سیرک آفتاب


کارگردان صاحب‌نام و برنده جوایز متعدد٬ دیوید مالت٬ با ویژه‌برنامه «کا» به دنیای سیرک آفتاب برگشته. این برنامه که با ۱۶ دوربین مختلف فیلمبرداری شده اجرای سیرک آفتاب را برای اولین بار در لاس وگاس به نمایش می‌گذارد. بینندگان اکنون می‌توانند این برنامه‌ی شاهکار را که ترکیبی از سینما و تئاتر است با کیفیت بالا ببینند.

«کا» با ترکیب هنرهای رزمی٬ آکروبات٬ خیمه‌شب‌ بازی٬ تصاویر ویدیویی و آتش‌بازی٬ ماهیت دوگانه (عشق و تضاد) را به نمایش می‌گذارد که در آن دوقلوهای سلطنتی در سفری ماجراجویانه‌ سرنوشت خود را رقم می‌زنند. سفر آنها شامل غلبه بر صحنه‌های چالش برانگیز در محیطی متغییر است که چالشهای یک امپراطوری را بر روی صحنه به تصویر می‌کشد.

اجرای زنده این برنامه توسط کارگردان معروف تئاتر و سینما٬ رابرت لیپیج٬ تهیه شده است.

«کا» زبان تصویری سینما را بر روی یک برنامه زنده پیاده کرده که بخش تئاتر و داستان‌سرایی آن نسبت به برنامه‌های پیشین اجرا شده‌ توسط سیرک آفتاب بیشتر است.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

تجملات اغواگروقتی که مردم عادی هوس تجملات زندگی مردم ثروتمند را می کنند، نبوغ و خلاقیت به هم می پیوندند و تاریخ را در خط جدیدی قرار می دهند. نیاز ما به تجملات ، نیروی سازنده ی تاریخ و تکامل ما بوده است.

رومیان، بریتانیا را به دنبال یافتن فلزهای ارزشمند و گسترش دادن امپراطوری شان، اشغال می کنند. نقره های بریتانیایی به روم سرازیر می شوند و شهروندان این سرزمین را از همیشه ثروتمندتر می سازند. به این ترتیب مردم با تجملات جدیدی آشنا می شوند، که پرطرفدارترین آن ها ابریشم است. این که ابریشم از کجا آمده نامعلوم است، اما ولع سیری ناپذیر برای ابریشم و پولی که برای آن پرداخت می شود، کاشفان رومی را به سفری به آسیا، برای پیدا کردن منشأ آن ترغیب می کند. به این ترتیب مسیر بازرگانی راه ابریشم ایجاد می شود.

در اروپا علاقه به تجملات، بازار تجارت لوازم ناشناخته ی شرقی را گرم می کند، بازاری که فقط هم به ابریشم محدود نمی شود. در جهان قرون وسطایی سودبخش ترین محصول تجملاتی فلفل بوده است. در این زمان شهر قدیمی قسطنطنیه مرکز کنترل واردات ادویه به اروپا بوده است. ترک های عثمانی که به دنبال به دست آوردن این شهر و ثروتش بودند، با استفاده از باروت، که از طریق راه ابریشم از چین به غرب آورده شده، این شهر را به تصرف خودشان در می آورند.

همین باروت به اسپانیایی ها اجازه می دهد که بعد از حدود ۸۰۰ سال از زیر سلطه ی اسلام در بیایند و یک اسپانیای متحد را ایجاد کنند. این موقعیت به یک مرد این اجازه را می دهد که راه جدیدی را برای به دست آوردن ادویه های هندی و آوردن آن ها به اسپانیا پیدا کند. این مرد کسی جز کریستوف کولومبوس نیست. یکی از بزرگ ترین کشفیات اسپانیایی ها در آمریکا، پوتوسی هست. یک کوهستان بولیویایی مملو از سنگ های قیمتی که مهم ترین آن ها نقره است. از این زمان عصر اکتشافات آغاز می شود.

وقتی که اروپا راه جدیدی را برای دسترسی به هند پیدا می کند، با پنبه آشنا می شود. محصولی تجملاتی که زندگی تمام ساکنین جهان را به کل تغییر می دهد و به انقلاب صنعتی، که یکی از مهم ترین عصرهای تاریخ بشر است، می انجامد. زمانی که مخترع انگلیسی، ریچارد آرکرایت، دستگاه ریسندگی بخار را اختراع می کند، هیچ نمی داند که این اختراع برای همیشه جهان را تغییر خواهد داد. ناگهان همه به دنبال لباس های کتانی هستند. چیزی که قبلاً یک جنس تجملاتی محسوب می شد، ناگهان در دسترس همگان قرار می گیرد.کتان اولین محصول تولید شده در سطح انبوه در جهان می شود، که البته خیلی زود محصولات دیگری به دنبال آن وارد بازار می شوند.مخترعین همچنان به دنبال ایجاد اجناس تجملاتی می روند و عده ای هم به این فکر می افتند که چه طور این محصولات را به تولید انبوه برسانند.

ماشین اول به عنوان وسیله ای برای افراد ثروتمند استفاده می شود. با ایجاد سیستم تولید انبوه، هنری فورد، مدل تی از ماشین فورد را برای همگان قابل دسترس می کند.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

قسمت ۵

نام مجموعه : تیم سوانح


در شمال لندن به یک جوان ۲۰ ساله با چاقو حمله شده و زندگی او در معرض خطر قرار می‌گیرد.
وضعیت یک دوچرخه‌سوار پس از تصادف با یک اتوبوس بسیار وخیم می‌شود.
بعد از اینکه یک مرد ۶۰ ساله از پله‌ها پرت می‌شود تیم پزشکان خود را با سرعت به صحنه تصادف می‌رسانند.
یک شخص لاغر اندام درد بسیار شدیدی در شکم خود احساس می‌کند و شناسایی علت بیماری او بر عهده پزشکان است.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

برو به صفحه  [1] 2 3 ... 264 265 266

دریافت لیست مستندها

خبرنامه

نماد اعتماد

دانلود مستندها

خوش آمدید

سفارش تلفنی

لیست کامل مستندها

عضویت در خبرنامه

سیستم پشتیبانی

تولبار اختصاصی ما

تضمین کیفیت

آنلاین

جعبه گفتگو

سیستم RSS

کلمات کلیدی- key words

Powered By Persian E107 BY Iranscripts.Com Sponsor : MehrHost.Com